„Wszystko można zacząć od nowa, dzisiaj jest zawsze świeże”

 

Smooth The Fruit powstało w 2009 roku, a wszystko zaczęło się od licealnej przyjaźni Arka i Łukasza…

 

Naszą firmę tworzy dwóch, pełnych pasji właścicieli — Arek i Łukasz. Firma ma niesamowity fundament w postaci przyjaźni właścicieli od zarania dziejów. Jak to z przyjaciółmi bywa, często zaczynają patrzyć w tą samą stronę, tak było i tym razem. Wspólnie popatrzyli w kierunku zdrowego stylu życia. Myśl ta przewodzi im do dzisiaj i to na niej oparli swój pomysł na biznes.

 

W roku 2009 powstał pierwszy prawdziwy bar smoothie w Polsce, oboje byli jego pierwszymi pracownikami i od wtedy już budowali poważną markę. Obaj pomagali na stoisku, przygotowując napoje, zajmując się dostawami produktów. Naszym celem było i jest nadal, tworzyć zdrowe produkty, nie poddawać się modzie na rynku na cukier i dosładzanie. Klienci to docenili, to pozwoliło myśleć o rozwoju sieci, dzięki czemu dziś jesteśmy w dziesięciu miastach w Polsce.

 

Smooth the Fruit od samego początku wyznaczał nowe wzorce rynkowe, dyktował co właściwie znaczy dobra jakość, codziennie myślimy o tym jak podnosić poprzeczkę, aby dzielić się tym co najlepsze. W końcu mistrzowie nie zatrzymują się na jednej wysokości, tylko cały czas dążą do osiągnięcia jeszcze lepszego rezultatu.

 

Jesteśmy największym producentem Smoothie’sów w Polsce. Mamy plany na więcej barów w nowych miastach, ekspansja świeżości i zdrowia w myśl Smooth the Fruit wciąż trwa. Rocznie przygotowujemy smoothie i soki z około 500 ton owoców i warzyw. Tak jest – Smooth the Fruit kupuje owoce i warzywa oraz zdrowe dodatki tylko najwyższej jakości ale to nie koniec naszych starań. Tworzymy relacje partnerskie z naszymi dostawcami, mamy możliwość zobaczenia jak rośnie nasza marchewka, jabłko, burak itp. Dbamy o środowisko naturalne, wybierając produkty od krajowych dostawców, którzy nie używają pestycydów i sztucznych nawozów. Mamy wpływ na uprawy pod nasze potrzeby, więc mamy pewność co oferujemy naszym klientom.

Ludzie tworzący Smooth the Fruit są dla nas kimś więcej niż pracownikami, jesteśmy społecznością, dbamy o wzajemny szacunek i rozwój. Tu każdy ma swoje miejsce, nawet owczarek niemiecki w naszym biurze ;). Dzielimy wspólne pasje do świadomości o naszym zdrowiu, świeżości i pomagania. Wspieramy siebie wzajemnie a nauka płynie w dwie strony. Stawiamy na rozwój ludzi, a to owocuje rozwojem naszej firmy.

Klienci
Cieszy nas otwartość naszych Klientów na podobne wartości jakie nam przyświecają. Z radością tworzymy każdy produkt. Wiemy, że podczas degustacji Klient otrzymał od nas nasze starania, witaminy i przez moment mentalnie jest z nami.

Nasze bary, to takie miejsca, gdzie spotyka się chęć bycia zdrowym lub zmiany nawyków ze wsparciem z naszej strony. To magiczne miejsce, gdzie witaminy są prawdziwe, trochę jak endorfiny wywołują poczucie szczęścia i jest myśl, że dbamy o siebie, o swoje wnętrze, tak dosłownie ?

Nasza odpowiedzialność
Nie poprzestajemy tylko na rozwoju firmy, wierzymy, że dzieląc się z innymi tworzymy lepszy świat.
Dlatego od samego początku wspomagamy lokalne projekty, organizujemy zbiórki żywności, troszczymy się o zwierzęta, licytujemy na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sponsorujemy sportowców, młodszych, starszych — wszystkich tych, co mają w sobie pasję, tak jak my. Jesteśmy wiernymi kibicami i sami stawiamy na sport, który kształtuje charakter człowieka.
To co możemy zrobić zawsze to być blisko wydarzeń, potrzeb otaczającego nas świata.

Opolski Festiwal Skoków
Opolski Festiwal Skoków jest mitingiem lekkoatletycznym, który od wielu lat przyciąga najlepszych zawodników w skokach wzwyż z całego świata. Podczas 11 edycji, której Smooth The Fruit miało przyjemność być partnerem, wspomagaliśmy kibiców oraz zawodników energetycznymi sokami i smoothie’sami. Został wówczas pobity rekord 2017 roku w skoku wzwyż mężczyzn, który ustanowił Katarczyk Mutaz Essa Barshim z wynikiem 2,40 m.

#kibicujemy zdrowym zagraniom

Miss Opolszczyzny
Podczas przygotowań do gali Miss Opolszczyzny 2017, Smooth The Fruit dbało o linię kandydatek do korony Miss, dostarczając im dużej dawki witamin w formie wartościowych soków i smoothie’sów. Smoothie raczyło również podniebienia gości gali finałowej Miss Opolszczyzny.

Współpraca z Aktywni- Kreatywni

Współpraca z MOSIR
Podczas Dnia Kobiet organizowanego w Wodnej Nucie Smooth The Fruit dbało o dostarczenie witamin oraz dobre samopoczucie solenizantek częstując je pożywnymi smoothie’sami.

Współpraca z Rodło Opole
Smooth The Fruit jest sponsorem rocznika 2007 Rodła Opole. Uwielbiamy ruch i jako sponsorzy wspieramy młodych sportowców, pomagając zdobywać im kolejne sukcesy! Wspieramy tym lokalną społeczność i propagowanie ruchu wśród najmłodszych. Razem z nami zdobywają wyjątkowe trofea i promują zdrowy tryb życia. Spełniamy marzenia realizując odpowiedzialną politykę, będąc częścią otaczającego nas świata. Z dumą pomagamy zdobywać szczyty wyjątkowym ludziom, którzy inspirują nas do dalszej pracy i rozwoju.

#kibicujemy zdrowym zagraniom

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Co roku jesteśmy zaangażowani w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która od lat zbiera fundusze na ratowanie życia chorych osób i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, zakup sprzętu medycznego, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Z dumą wspieramy fundacje i wszelkie akcje charytatywne. Licytujemy przedmioty oraz wspomagamy przekazując nagrody do licytacji.

Politechnika Opolska Osobom z Niepełnosprawnościami
Jesteśmy obecni podczas wydarzeń charytatywnych i festynów. Wspieramy lokalne inicjatywy i akcje charytatywne. Dlatego też byliśmy częścią największej imprezy sportowo-integracyjnej w regionie „Politechnika Opolska Osobom z Niepełnosprawnościami”, której zawodnicy brali udział w różnych konkurencjach sportowych. Mieliśmy przyjemność rozdać jej uczestnikom 450 sztuk naszych witaminowych bomb dodających zawodnikom energii podczas zabawy.

Zbiórka karmy dla zwierząt z opolskiego schroniska
Smooth The Fruit kocha zwierzęta w związku z tym organizuje zbiórki żywności dla potrzebujących schronisk.

Szlachetna paczka
Jesteśmy odpowiedzialną firmą, która angażuje się w życie lokalnych społeczności. Nie zamykamy się w murach wystawnych galerii handlowych, tylko pomagamy najbardziej potrzebującym, bierzemy udział w Szlachetnej Paczce, pomagając godnie żyć najuboższym.

Top Marka Opolszczyzny
Nasi klienci doceniają nasze produkty oraz zaangażowanie w związku z tym mieliśmy przyjemność odebrać nagrodę w postaci 2 miejsca w kategorii najlepszy pub/kawiarnia w Top Marce Opolszczyzny 2016 roku.

Naturalnie zaangażowani w Nutrici
Już drugi raz mieliśmy przyjemność przygotować catering dla Naturalnie Zaangażowanych w Nutrici, podczas którego rozdaliśmy jego pracownikom 1500 sztuk soków i smootie’sów.

Strong Man
Zasilaliśmy energię najsilniejszych ludzi świata i ich widzów podczas zawodów Strong Man organizowanych przez Urząd Miasta.

Targi Zdrowego Stylu Życia w Centrum Kongresowym w Opolu
Promujemy zdrowy styl życia w związku z tym nie mogło zabraknąć nas i naszych produktów na targach w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym podczas Opolskich Targów Mody, Urody i Zdrowego Stylu Życia, gdzie nasze smootie’sy cieszyły się ogromną popularnością.

Festiwal Filmowy Opolskie Lamy
Jest największym festiwalem filmowym na Opolszczyźnie, gdzie przedstawiane są najważniejsze premiery kinematografii światowej, pokazywane na największych Festiwalach zarówno Polsce, jak i na świecie. Wydarzenie to poza filmami organizuje w czasie Festiwalu koncerty, wystawy, instalacje oraz pokazy plenerowe cieszące się dużym zainteresowaniem. Smooth The Fruit nie mogło zabraknąć na takiej imprezie, w związku z tym częstowało gości swoimi smoothie’sami podczas organizowanych wydarzeń.

„Najedzeni Feest”
Kulinarny festiwal, którego ideą jest łączenie ludzi wokół stołu.
Impreza odbywa się cyklicznie w gmachu starego hotelu Forum w Krakowie, obecnie zrzesza ok. 80 wystawców, którzy prezentują swoje przysmaki.
Wystawiamy Smooth the Fruit na edycjach letnich i zimowych, nasze soki i smoothie cieszą się dużą popularnością wśród odwiedzających.

Veganmania
Największy festiwal wegański w Polsce, inicjatywa stowarzyszenia „Otwarte klatki”.
Celem festiwalu jest zapoznanie jak największej grupy odbiorców z kuchnia roślinną.
Smooth the Fruit gościło na Veganmanii w Opolu, Krakowie i Katowicach i miało mnóstwo pyszności dla naszych roslinożerców.

Wampiriada
Projekt prowadzony przez Niezależne Stowarzyszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Wampiriada jest to akcja honorowego krwiodawstwa, której celem jest zebranie jak największej ilości litrów krwi, oraz uświadomienie społeczeństwa, że oddając krew ratujemy życie.
Smooth the Fruit wspierał krwiodawców, przy pomocy soków z buraka, pomagał im odbudować czerwone krwinki i stanąć im na nogi.

Współpraca Smooth the fruit z siłowniami Platinium/Smart Gym
Smooth the fruit propaguje modę na zdrowy styl życia- ćwicz ze Smooth the Fruit!
Zdrowe odżywianie wcale nie musi być nudne, Smooth the fruit pokaże Ci jak cieszyć się smakiem, dbać o sylwetkę i dostać zniżkę 10%.

Yves Rocher Kraków
Smooth the fruit wspierał akcję promocyjną nowego kremu oczyszczającego marki Yves Roche, krem oczyszczał od zewnątrz a soki od wewnątrz.
Smooth the fruit poczęstował zielonym Green Morning’iem ponad siedemdziesiąt pięknych pań.